Jelikož chov psů je pro nás příjemným koníčkem a né byznisem nebo obživou, ze všech sil se vždy budeme znovu a znovu snažit o láskyplnou péči, výborné zázemí a co nejlepší socializaci, aby naše štěňátka dělala jen samou radost nové rodině a byla tím nejlepším přítelem svému pánovi. Všechna naše štěňátka jsou odchovávána doma za běžného chodu domácnosti, nejsou tedy nikde v ústraní, ale naopak.

Stejně tak nám záleží, aby i o naše štěňátko bylo láskyplně postaráno po celý jeho život a proto se snažíme velmi důkladně vybírat nové majitele a lidičky, kterým štěňátko svěříme. Bude nás proto zajímat do jaké rodiny by štěňátko mělo jít, co mu můžete nabídnout a jaký život povede.

Důležité je, aby nám zájemce také řekl své plány se štěňátkem a požadavky, které na psího přítele má, respektive bude mít. Dle toho se vždy pak budeme snažit vybrat to pravé štěňátko, které tyto bude splňovat!

Naším chovatelským cílem je odchovávat zdravá štěňátka s výborným exteriérem i rodokmenem a především s vyrovnanou povahou, proto klademe velký důraz na správnou socializaci. Také chceme, aby naše odchovy byly typickými představiteli plemene.Velmi zodpovědně proto vybíráme rodiče a snažíme se absolvovat povinná i nepovinná zdravotní vyšetření.V každém případě odchováváme psy pouze s PP a nikdy tomu nebylo, ani nebude jinak!

Samozřejmě předpokládáme, že zájemce, který nás osloví má již pořízení psa velice dobře rozmyšleno a je si vědom co vše to obnáší, že jsou to nejen radosti, ale také starosti, že je to závazek na několik dalších let!

Nejčastěji první dotaz k chovateli, je na cenu štěňátka, nejsem z těch, které by toto rozčilovalo či pohoršovalo, jelikož samozřejmě chápu, že každý musí zjistit zda je v rámci jeho možností si to nebo to štěňátko, z té nebo té chovatelské stanice dovolit. Určitě je mnohem příjemnější a dělá lepší dojem, když ještě před dotazem na cenu napíšete pár slov o sobě, jaké štěňátko hledáte a případně jaké plány s ním máte. Pokud se totiž neplánujete věnovat chovu nebo výstavám, může Vám chovatel nabídnout nestandardní štěňátko, které je zpravidla mnohem levnější, než štěně, u kterého se předpokládá, že z něho vyroste budoucí šampion. Nestandardní štěňátko může mít vadu skusu, nestandardní zbarvení atp. což vám nikterak nevadí, pokud chcete jen mazlíčka nebo psíka na sport. Je to proto příležitost jak koupit pejska s průkazem původu za velice slušnou cenu.

Rozhodně, je ale nutné si uvědomit, že pořizovací cenou výdaje nekončí. Pokud chceme mít zvíře v dobré kondici, musíme volit kvalitní krmení, pravidelně navštěvovat veterinárního lékaře, pokud chceme mít čtyřnohého kamaráda ve výstavní kondici, částky se navyšují o kvalitní kosmetiku a další přípravky a co teprve výstavní poplatky, cestovné, atd. Stejně tak pokud plánujeme sportovní kariéru, budou to nemalé investice do kvalitního vybavení, skvělého trenéra, figuranta...

Kupní cena by vždy měla odpovídat kvalitě. Bohužel ne vždy tomu tak opravdu je a ne vždy musí znamenat, že co je drahé to je dobré. Nicméně je potřeba si uvědomit, že s chovem jsou spojené poměrně velké náklady a pokud někdo může prodávat levně, musel někde ušetřit...a ušetřit je možné např. na kvalitě rodičů a na péči o štěňátka, to se pak odráží na povaze, exteriéru a především zdraví a výhodná koupě se opravdu nemusí vyplatit. Proto pozor!! Je tedy nutné důkladně vybírat chovatelskou stanici a rodiče Vašeho budoucího štěňátka. Ceny kvalitních štěňátek s PP se pohybují přibližně od 10.000 do 35.000 Kč, záleží na plemeni, pohlaví a například úspěšnosti rodičů, pokud budete kupovat štěňátko např.po Mistrech světa cena určitě bude ještě někde úplně jinde :-)Pokud jste si zvolili právě nás, jsme velmi rádi.

Veškeré informace jsou vždy na našich stránkách v sekci štěňata, tam naleznete aktuální, případně plánovaný vrh. Jsou zde informace o rodičích a pokud již jsou štěňátka narozená, tak i o každém z nich. Každý týden jejich života přidáváme nové fotografie, případně videa. Osobní návštěvy přijímáme od 4.týdne věku štěňat.

Jestliže máte vybrané konkrétní štěňátko a chcete si jej zarezervovat, budeme požadovat zálohu 40% z celkové kupní ceny, min. 2500kč. Je podepsána smlouva o smlouvě budoucí (rezervační smlouva). My tím získáme jistotu, že Váš zájem je opravdový a další zájemce neodmítáme zbytečně a Vy tak máte jistotu, že Vámi vytoužené štěně již není dále nabízeno k prodeji. Tato záloha je samozřejmě nevratná a pokud by jste si po jejím složení koupi rozmysleli, propadá chovateli na další náklady spojené s odmítnutým štěnětem.

Samozřejmě je možné si předběžně zamluvit i štěně teprve z plánovaného vrhu, pak podle pořadí budete mít možnost výběru, tzn. čím dříve si štěně zamluvíte, tím dříve např. jako první si budete vybírat konkrétní štěně a složit zálohu. Při odběru, který je v 8 týdnech věku štěňat doplácíte zbytek kupní ceny, samozřejmě je možné celou kupní cenu zaplatit předem, případně domluvit pozdější odběr, základní výcvik nebo přípravu na zkoušky, spoluvlastnicví atp., vše je vždy o komunikaci a domluvě.

Jak jsem již zmiňovala, záleží nám, jak se našim odchovancům daří a z toho důvodu máme jako podmínku prodeje stálý kontakt s novým majitelem. To znamená, že nás několikrát do roka budete informovat, jak se Vám daří, zda je vše v pořádku a pošlete nějakou tu fotečku a informace o vašich úspěších.

U nás noví majitelé dostávají společně se štěňátkem kupní smlouvu, krmení, výbavičku do začátku a klubové materiály. Štěňátka jsou samozřejmě očkovaná, odčervená, čipovaná, mají vystavený pet pas a jsou ve výborné kondici. Jsou seznámeni s velkými i malými psy, jízdou v autě, mají za sebou i vycházky mimo domácí prostředí a seznamování s cizími lidmi. Jsou zvyklí na manipulaci jako je stříhání drápků, ukazování zubů, trénují si i výstavní postoj, u naháčků pak ještě česání, holení a vylepování oušek.

Velice nás potěší, když s naším odchovancem budete absolvovat výstavy, či se věnovat nějakému sportu, se vším rádi pomůžeme, ale není to podmínkou, i pokud chcete pouze společníka, můžete vybírat u nás. Naší podmínkou je milující a stálý domov.

V případě, že máte vážný zájem o štěňátko z naší chs, prosím o zaslání vyplněného dotazníku...

 • Jméno a přijmení:
 • Email, telefon, případně www:
 • Bydliště (město):
 • Druh bydlení (dům nebo byt, vlastní nebo v pronájmu)
 • Máte zahradu?
 • Kde bude pejsek bydlet:
 • Máte děti? (počet a jejich věk):
 • Kolik času jste pejskovi denně ochotni věnovat, jak dlouho bude doma sám, když budete v práci nebo ve škole?
 • Co Vás vede k pořízení psa a volbě tohoto plemene?
 • Máte doma již psa nebo jiné zvíře? (vypište):
 • Znáte nároku na potřebu které plemeno vyžaduje?
 • Za jakým účelem si pejska pořizujete? (výstavy, sport, chov, společník...)
 • Dáváte přednost show* nebo pet** kvalitě
 • Jaké pohlaví preferujete?
 • Jakou barvu preferujete?
 • Jakou varietu u číňánka preferujete?
 • Z jakého důvodu jste vybrali právě naši chovatelskou stanici Sapphire Star?
 • Vaše další požadavky:

* Show kvalita: štěně je po exteriérové stránce velice kvalitní, předpokládá se u něho v budoucnu výborný exteriér pro výstavy a chov, je vhodný i pro sport.

** Pet kvalita: štěňe je nestandardní (vada chrupu, nestandardní barva oka atp.), proto vhodné pouze jako domácní mazlíček a na sport. Nemůže se účastnit výstav a být využit v chovu. Na takovéhoto jedince je výrazná sleva.

Dotazník si zkopírujte do emailu, vyplňte a odešlete. Díky němu budeme mít dostatek základních informací do jakého domova by naše štěňátko odcházelo :-)


Velice děkuji, Zuzana

Autor článku: Žaneta Trávníčková, chs. Santa la Vida